+90 (342) 323 70 75 info@buharaturizm.com.tr

YILBAŞINA ÖZEL GÜRCİSTAN BATUM TURU ( 3 GÜN - 2 GECE )

YILBAŞINA ÖZEL
Kişi Başı 695TL

YILBAŞINA ÖZEL GÜRCİSTAN BATUM TURU ( 3 GÜN - 2 GECE )

2019-12-29 - 2020-01-02


 YILBAŞINI GÜRCİSTANDA KUTLUYORUZ

TUR                           : BATUM - AYDER YAYLASI  

TUR TARİHİ              : 29.12.2019 ÇIKIŞ

TUR HAREKET YERİ : GAZİANTEP BUHARA TURİZM ÖNÜ.

HAREKET SAATİ       : 18:30

KONAKLAMA            : YARIM PANSİYON

GECELEME                : 3 GÜN - 2 GECE

GEZİLECEK YERLER  : FIRTINA VADİSİ - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ - KALEGON MEVKİİ - ŞENLİK DÜZÜ - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ - GÜRCİSTAN - BATUM - ERZURUM

YILBAŞINI GÜRCİSTAN’DA KUTLUYORUZ...

2 GECE / 3 GÜN

 29 ARALIK 2019 – 02 OCAK 2020

# Batum – Ayder Yaylası - Trabzon #

 

1.GÜN: 29 ARALIK 2019 - 18:30  GAZİANTEP ÇIKIŞ – GECE YOLCULUĞU İLE TRABZON SÜRMENE’YE HAREKET EDİYORUZ.

Akşam saat : 18:30’da Acente’miz önünde buluşma ve gece yolculuğu ile ikramlar eşliğinde Karadeniz & Gürcistan turu için yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN: 30 ARALIK 2019 - TRABZON – RİZE – FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI  

Sabah saatlerinde Trabzon’da alacağımız kahvaltının ardından, Karadeniz’in şirin sahil kasabaları eşliğinde kışın en güzel görüntülerini görüyor, endemik bitki türleri bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Avrupa’nın en yaşlı ormanları eşliğinde sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. Gelin tülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzü gezileri sonrasında, (Ekstra) dileyen misafirlerimiz ile Zil Kale & Palovit Şelalesi turu yapıyoruz. Aracımızdaki yerlerimizi alıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği.

 

3.GÜN: 31 ARALIK 2019 – BATUM ŞEHİR TURU – YILBAŞI KUTLAMALARI ( MUTLU YILLAR)

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Gürcistan Kapımız olan Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Giriş ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, St. Aziz Andrew Heykelini ve Gonia Hisarını panoramik görüyor, Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadıkları evi,  Orta Cami’yi, 5700 m2lik alanı ile Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanını ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Mitolojide denizler tanrısı Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını rehberimizden dinliyor, Miracies Parka gidiyoruz. Park içerisinde Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) fotoğraflıyoruz. 1881 yılında Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Boulevarda; Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesini gezdikten sonra restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası yılbaşı kutlamaları öncesinde otelimizde dinleniyoruz. Gürcistan Hükümeti ve Batum Belediyesi tarafından 2020 Yeni Yıl Kutlamaları, Havai Fişek Gösterileri, Konserler ve Görsel Şölenleri izlemek üzere Batum Bulvara gidiyor, geç saatlere kadar yeni yılın gelişini kutluyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Yılbaşı Balosu organizasyonu yapabiliriz.

 

4.GÜN: 01 OCAK 2020 – ERZURUM – GAZİANTEP 

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından, Batum’dan ayrılıyor Rus Köprüsü ve Çoruh Nehrini panoramik olarak izliyor, Türkiye’ye giriş ve gümrük işlemleri için Sarp Sınır Kapısına varıyor, işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Yolculuğumuza Artvin ve Erzurum üzerinden Gaziantep olarak belirliyoruz.

Erzurum’a varışımızın sonrasında sırası ile Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Eski Erzurum Evleri, Taşhan gezilerimiz sonrasında Akşam yemeğinde Erzurum’da alacağımız yöresel tat çağ kebabı ve Kadayıf dolmasının sonrasında Gaziantep’e hareket ediyoruz.

 

      

 

:

Nakit

KK Tek Ödeme

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

695 TL

695 TL

730 TL

760 TL

6–12 Yaş (aile ile aynı odada)

:

595 TL

595 TL

625 TL

650 TL

2–5 Yaş (koltuk ücreti)

:

300 TL

300 TL

315 TL

330 TL

Tek Kişilik Oda Farkı

:

300 TL

300 TL

320 TL

440 TL


  ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

  Mercedes Travego veya Tourısmo Otobüsler ile ulaşım.

  1 Gece Ayder Yaylasında 5* Butik Yayla Otel’inde Konaklama. 

  1 Gece Batum’da  5* Otel’de Konaklama. 

  Toplam 3 Sabah Kahvaltısı.

  Toplam 2 Akşam Yemeği.

  1. Sürmene’de Sabah Kahvaltısı.

  Otellerde alınacak 2 Sabah Kahvaltısı.

  Ayder’de Otel’de alınacak 1 Akşam Yemeği.

  Batum’da Restoranda alınacak 1 Akşam Yemeği.

  Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

  Seyahat Sigortası.

  Yolculuk sırasında ikramlar.

  Profesyonel Rehberlik hizmeti.

  Batum Araç Ücreti.

  Gürcistan Batum Turu.

  Batum Araç Ücreti.

  Milli Park Giriş Ücretleri.

 

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  Öğle Yemekleri

  Müze & Ören yeri giriş ücretleri.

  Yurt Dışı Çıkış Harcı.

  2020 Hoş Geldin Yılbaşı Partisi.


NOTLAR

 OTOBÜSTEKİ YERLER İÇİN KAYIT SIRASINDA KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

 REZERVASYON İÇİN KİŞİ BAŞI 250 TL ÖN ÖDEMENİN ACENTAMIZA YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

 KALAN BAKİYENİN HAREKET TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE ÖDENMESİ GEREKMEKTEDİR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜS’TE KOLTUK, OTEL’DE YATAK VERİLMEMEKTEDİR ve YEMEK’LERDE SERVİS AÇILMAMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARDAN SADECE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ÜCRETİ ALINMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK İSTENİRSE KOLTUK ÜCRETİ : 300 TL

REZERVASYON SÜRESİ

ÖDEME ALINMADAN YAPILAN REZERVASYONLARDA OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR.

TURUMUZA KATILIRKEN : Karadeniz bölgesi sürekli yağış olan bölgelerden birisi olduğu için yanınıza Şemsiye, Yağmurluk, Hırka, Kazak almayı unutmayınız. Ayrıca rahat yürüyüş için spor ayakkabınızı, terliğinizi veya sandaletinizi, rahat kıyafetlerinizi, otobüste gece yolculuğu yapacağımız için otobüste kullanmak üzere küçük seyahat yastığınızı ve Karadeniz´deki anılarınızı devamlı hatırlamak için Fotoğraf makinenizi ve yedek hafıza kartı veya filmlerinizi ve yedek batarya ve pillerinizi yanınıza almayı unutmayınız.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.


Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.


*** Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.


*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama extra bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.


***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.


***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


GÜRCİSTAN BATUM İÇİN BİLGİLENDİRME

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum´a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne veya Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER‘den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden Acentamız sorumlu değildir.

Gürcistan girişi için Tüm misafirlerimizin (çocuk ve bebeklerde dahil) nüfus cüzdanında fotoğraf olması zorunludur.

Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.