+90 (342) 323 70 75 info@buharaturizm.com.tr

2- DOĞU ANADOLU TURU

SATIŞ DEVAM EDİYOR
Kişi Başı 1575TL

2- DOĞU ANADOLU TURU

2020-07-04 - 2020-07-11


BİR ANADOLU EFSANESİ

DOĞU ANADOLU TURU

TUR                           : DOĞU ANADOLU TURU 

TUR TARİHİ              : 04.07.2020 ÇIKIŞLI 

TUR HAREKET YERİ : GAZİANTEP BUHARA TURİZM ÖNÜ.

HAREKET SAATİ       : 18:30

KONAKLAMA            : YARIM PANSİYON

GECELEME                : 5 GÜN - 4 GECE

GEZİLECEK YERLER  : ERZİNCAN - GİRLEVİK ŞELALESİ – MAMAHATUN KERVANSARAYI & TÜRBESİ – ERZURUM – AZİZİYE & MECİDİYE TABYALARI – ÜÇ KÜMBETLER – YAKUTİYE MEDRESESİ – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – ULU CAMİİ – TAŞHAN – ERZURUM KONGRE BİNASI – KARS – SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ – ANİ HARABELERİ – KARS KALESİ – 12 HAVARİLER KİLİSESİ – DOĞU BEYAZIT – SOYKIRIM ANITI & MÜZESİ – İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – TENDÜREK DAĞI – VAN – VAN TUŞBA KALESİ – GEVAŞ – AKDAMAR ADASI – AKDAMAR KİLİSESİ – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – ILIK GÖL – SOĞUK GÖL – AHLAT SELÇUKLU MEYDAN MEZARLIĞI. 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: AKŞAM 18:30’DA BUHARA TURİZM ÖNÜNDE BULUŞMA & GECE YOLCULUĞU İLE ERZİNCAN’A HAREKET.

 

2.GÜN: GEREKLİ MOLALARLA GÜVENLİ & KONFORLU BİR YOLCULUK SONRASI SABAH ERKEN SAATLERDE ERZİNCAN’A VARIYORUZ. RESTAURANTTA ALACAĞIMIZ SABAH KAHVALTISI SONRASINDA ERZİNCAN ŞEHİR TURUMUZU YAPIP, ARDINDAN ERZURUM’A HAREKET EDİYORUZ. YOL GÜZERGAHIMIZDA BULUNAN GÖZELERDEN ÇIKAN BUZ GİBİ SOĞUK SUYUYLA GİRLEVİK ŞELALESİ’NİN GÖRÜLMESİ ve TERCAN’DA SALTUKLULARIN ANADOLUDA İNŞA ETTİĞİ ve ORTAÇAĞ TÜRK MİMARİSİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİ OLAN MAMAHATUN KERVANSARAYI & TÜRBESİ ZİYARETİ SONRASINDA ERZURUM’A VARIŞ. ÖĞLE YEMEĞİ MOLASINDAN SONRA ERZURUM’DA; SULTAN ABDULAZİZ HAN’IN OSMANLI-RUS SAVAŞI (93HARBİ) SIRASINDA ERZURUM-KARS BÖLGESİNİN SAVUNULMASI İÇİN YAPTIRDIĞI AZİZİYE & MECİDİYE TABYALARI, ÜÇ KÜMBETLER, YAKUTİYE MEDRESESİ, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİİ GÖRÜLDÜKTEN SONRA KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’IN SADRAZAMI RÜSTEM PAŞA’NIN YAPTIRDIĞI TAŞHAN’DA OLTU TAŞI ALIŞ VERİŞİ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SONRASINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI VE TARİHE ŞAHİTLİK EDEN YAPILARDAN BİRİSİ OLAN ERZURUM KONGRE BİNASI’NIN GEZİLMESİNDEN SONRA OTELİMİZE HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: OTELDE ALACAĞIMIZ ERKEN AÇIK BÜFE KAHVALTI SONRASI KARS’A HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZDA ALLAHU EKBER DAĞLARI ETEKLERİNDE ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİMİZİN AZİZ ANISINA YAPILMIŞ OLAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ. ARDINDAN KARS’A VARIŞ. İLK OLARAK ERMENİSTAN SINIRINDA ARPAÇAY NEHRİ BOYUNDA BULUNAN TİCARİ ÖNEMİNİN YANISIRA TARİHTE DİNİN MERKEZİ DE OLAN VE BİNBİR KİLİSELİ KENT OLARAK ADLANDIRILAN ANİ HARABELERİNİ ZİYARET EDİYORUZ. DAHA SONRA MERKEZE DÖNÜŞ VE ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI. YEMEKTEN SONRA KARS KALESİ, 12 HAVARİLER KİLİSESİ & SELÇUKLU ESERİ HAMAM ve KÖPRÜNÜN GÖRÜLMESİ SONRASI OTELİMİZE HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

4.GÜN: OTELDE ALACAĞIMIZ ERKEN AÇIK BÜFE KAHVALTI SONRASI DOĞUBEYAZIT’A HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ  DA IĞDIR’DA BULUNAN VE 1915-1920 ERMENİ KATLİAMLARINI YANSITAN VE TÜRKİYE’NİN 43.50 METRE UZUNLUĞUYLA EN UZUN ANITI OLAN SOYKIRIM ANITI VE MÜZESİ’NİN GÖRÜLMESİ SONRASINDA 5.137 METRE YÜKSEKLİĞİYLE TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK DAĞI OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN AĞRI DAĞINI SEYREDEREK DOĞUBEYAZIT’A VARIŞ. TÜRK MİMARİ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ YAPILARINDAN BİRİ OLAN İSHAKPAŞA SARAYI’NDA HAREMLİK, SELAMLIK, AVLU BÖLÜMLERİNİN GEZİLMESİ SONRASINDA ÖĞLE YEMEĞİ VE İRAN PAZARI’NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN. SONRASINDA DİĞER DURAĞIMIZ BAĞDAT SEFERİNDEN DOLAYI ADINI SULTAN DÖRDÜNCÜ MURAD’TAN ALAN VE 18 METRE YÜKSEKLİKTEN AKARAK MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURAN MURADİYE ŞELALESİ’NE HAREKET EDİYORUZ. ANADOLU’NUN VOLKANİK DAĞLARINDAN TENDÜREK DAĞI MANZARASI EŞLİĞİNDE MURADİYE ŞELALESİNE VARIYORUZ. ŞELALENİN GÖRÜLMESİ ARDINDAN AKINTININ TERS İSTİKAMETİNDE GÖÇ EDEN BALIKLARI GÖRMEK İÇİN DELİ ÇAY’A GİDİYORUZ. (MEVSİM ŞARTLARINA GÖRE BALIKLAR GÖRÜLEBİLMEKTEDİR.) DAHA SONRA VAN’DAKİ OTELİMİZE HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

5.GÜN: OTELDE ALACAĞIMIZ ERKEN AÇIK BÜFE KAHVALTI SONRASI İLK OLARAK URARTULAR’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ OLAN VAN İLİMİZİN ÖNEMLİ SEMBOLLERİNDEN BİRİSİ 1.800 METRE UZUNLUĞUYLA 120 METRE GENİŞLİĞİYLE VE 80 METRE YÜKSEKLİĞİYLE DE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN VAN TUŞBA KALESİ, TARİHİ URARTU TAPINAKLARI VE SÜLEYMAN HAN CAMİİ GEZİLERİMİZİ YAPTIKTAN SONRA VAN KEDİLERİNİ GÖRMEYE KEDİ EVİ’NE GİDİYORUZ. KEDİ EVİNİN GÖRÜLMESİ SONRASINDA VAN’IN İLK KURULUŞ KENTİ OLAN ÇAVUŞ TEPE’YE HAREKET EDİYORUZ. URARTULAR TARAFINDAN YAPILMIŞ OLAN KALEYİ GEZİYOR VE FOTOĞRAFLIYORUZ. ARDINDAN GEVAŞ’A GEÇİYORUZ. VAN GÖLÜ KENARINDA ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN SERBEST ZAMAN. YEMEKTEN SONRA AKDAMAR ADASI TEKNE TURUMUZA BAŞLIYORUZ. ADADA BULUNAN 915-921 TARİHLERİ ARASINDA İNŞA EDİLEN VE HRİSTİYANLIĞIN TARİHİ İZLERİNİ TAŞIYAN ÖZELLİKLE DE FRESKLERİYLE DİKKAT ÇEKEN AKDAMAR KİLİSESİ’Nİ GÖRÜYORUZ. . ŞİMDİ ÜZERİNDE KİMSENİN YAŞAMADIĞI ADA’DA 10. YÜZYILDA ÜLKELERİ VASPURAKAN DİYE ANILAN ERMENİ KRALLLARININ KONUTLARI BULUNMAKTAYDI. VASPURAKAN KRALI I. GAGİK’İN 915-922 YILLARI ARASINDA SARAY KİLİSESİ OLARAK YAPTIRDIĞI AKDAMAR HAÇ KİLİSESİ GÜNÜMÜZE SAĞLAM BİR ŞEKİLDE ULAŞMIŞTIR. HIRİSTİYAN SANATI İÇİNDE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLAN YAPININ TAŞ İŞÇİLİĞİYLE DÖRT YÖNDEKİ DUVARLARINDA KABARTMA VE HEYKELLERLE ANLATILAN HARİKA ÖYKÜLERİNİ VE ADAYA İSMİNİ VEREN TAMARA’NIN HİKAYESİNİ DİNLEDİKTEN SONRA ADA’DAN AYRILARAK GÖL KENARINDA GEÇİRECEĞİMİZ HOŞ VAKİTLER SONRASINDA  (BURADAN VAN GÖLÜ’NE BAKTIĞIMIZDA ‘’AYNI DENİZ GİBİ’’ DEMEKTEN KENDİNİZİ ALAMIYORSUNUZ). YENİDEN ARABIMZA DÖNÜYOR VE BURADAN TATVAN’A HAREKET EDİYORUZ. OTELİMİZE YERLEŞME.  

 

6.GÜN: OTELDE ALACAĞIMIZ AÇIK BÜFE KAHVALTI SONRASINDA VAN GÖLÜ’NÜN BATI KIYISINDA BİTLİS İLİ SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN 2.935 MT. YÜKSEKLİĞİNDEKİ NEMRUT KALDERA’SINDA (NEMRUT KRATER GÖLÜ’NE) MİNİBÜSLERLE HAREKET EDİYORUZ. SÖNMÜŞ BİR VOLKANİK DAĞ OLAN NEMRUT DAĞINDA DÜNYANIN İKİNCİ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KRATER GÖLÜ OLUP, ADINI BABİL HÜKÜMDARI NEMRUT’TAN ALAN VE VOLKAN PATLAMASI SONUCUNDA OLUŞMUŞ OLAN NEMRUT GÖLÜ’NÜ GÖRÜYORUZ. GÖL ETRAFINDA ÇEŞİTLİ YERLERDEN ÇIKAN BUHAR DELİKLERİNDEN ÇIKAN BUHAR DELİKLERİ, BUHAR BACASI, ILIKGÖL, SOĞUK GÖL’ÜN GÖRÜLMESİ VE FOTOĞRAF MOLASI SONRASINDA UNESCO TARAFINDAN DÜNYA KÜLTÜR MİRASLARI GEÇİCİ LİSTESİNE DAHİL EDİLEN AHLAT SELÇUKLU MEYDAN MEZARLIĞI’NI GÖRÜP TATVAN’DA ARACIMIZLA BULUŞARAK TEKNEMİZLE TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYORUZ VE  GAZİANTEP’E DOĞRU HAREKET EDİYORUZ. GAZİANTEP’TE ACENTAMIZ ÖNÜNE VARIŞ VE BİR SONRAKİ BUHARA TURİZM GEZİLERİNDE BULUŞMAK ÜZERE VEDALAŞIYORUZ.     


 

 

:

Nakit

KK Tek Ödeme

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

1.575 TL

1.595 TL

1.650 TL

1.700 TL

6–12 Yaş (aile ile aynı odada)

:

1.275 TL

1.295 TL

1.350 TL

1.400 TL

2–5 Yaş (koltuk ücreti)

:

475 TL

485 TL

515 TL

550 TL

Tek Kişilik Oda Farkı

:

450 TL

460 TL

475 TL

500 TL

     

            ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

           Kişi Sayısına göre Mercedes Travego veya Tourısmo Otobüsler ile Turkuaz veya Sprınter araçlarla ulaşım.

           4 Gece Otel’de Konaklama.

           Toplam 5 Sabah Kahvaltısı  4 Akşam Yemeği.

           1. Gün Erzincan’da  Sabah Kahvaltısı.

           4 Sabah Kahvaltısı Konaklama Yapılan Otellerde.

           4 Akşam Yemeği Konaklama Yapılan Otellerde.

           Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

           Akdamar Adası Gidiş-Dönüş Feribot Ücreti.

           Seyahat Sigortası.

           Yolculuk sırasında ikramlar.

           Profesyonel Rehberlik hizmeti.

           Nemrut Krater Gölü Minibüs Ücreti.

           Milli Parklar Giriş Ücretleri.

    

             ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

           Öğle Yemekleri

           Müze & Ören yeri giriş ücretleri.


            NOTLAR

         ► 00-05 yaş arası çocuklara otobüste koltuk ve otelde yatak verilmemektedir.

         ► Otobüsteki yerler için kayıt sırasında koltuk numarası verilecektir.

         ► Ödeme alınmadan yapılan rezervasyonlarda opsiyon süresi 3 gündür.

         ► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya Buhara turizm      

             banka  Hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

         ► Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 15 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

         ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

         ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

          Buhara turizm, geziye katılan kişi sayısına bağlı olarak araç tiplerinde değişiklik yapabilir.

        Buhara turizm/rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

           DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.