+90 (342) 323 70 75 info@buharaturizm.com.tr

RAMAZAN BAYRAMINA ÖZEL İSTANBUL TURU

SATIŞ DEVAM EDİYOR
Kişi Başı 1575TL

RAMAZAN BAYRAMINA ÖZEL İSTANBUL TURU

2020-05-23 - 2020-05-29


İSTANBUL ADALAR & SARAYLAR GEZİSİ

TUR                             : İSTANBUL ADALAR & SARAYLAR TURU.

TUR TARİHİ               : 23.05.2020 ÇIKIŞ

TUR HAREKET YERİ  : GAZİANTEP BUHARA TURİZM ÖNÜ.

HAREKET SAATİ        : 19:30

KONAKLAMA              : YARIM PANSİYON

GECELEME                  : 6 GÜN -4 GECE

GEZİLECEK YERLER   : BOLU ABANT GÖLÜ – MAŞUKİYE – SAPANCA – KARTEPE – MAŞUKİYE – ADALAR – HEYBELİ ADA – BÜYÜK ADA – İSMET İNÖNÜ MÜZESİ – AYA YORGİ KİLİSESİ – TEMA – PİERRE LOTİ – ORTAKÖY – EYÜP SULTAN – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – GALATA KULESİ – SARAYBURNU – TOPKAPI SARAYI – SULTANAHMET CAMİİ – AYASOFYA CAMİİ & MÜZESİ – YEREBATAN SARNICI – EMİNÖNÜ – POLONEZKÖY – AĞVE – ŞİLE – GÖKSÜ – YEŞİLÇAY – ŞİLE KALESİ & LİMANI – ŞİLE FENERİ. 

İSTANBUL ADALAR & SARAYLAR GEZİSİ

 

1.GÜN: GAZİANTEP ÇIKIŞ – GECE YOLCULUĞU.

Akşam saat: 19:30’da Buhara Turizm önünden hareket ile ikramlar eşliğinde Bolu’ya doğru yola çıkıyoruz.

 

2.GÜN: BOLU – ABANT GÖLÜ – MAŞUKİYE – SAPANCA GÖLÜ – İSTANBUL.

Sabah erken saat’te Bolu’da yöresel sabah kahvaltısı sonrası ABANT GÖLÜ’ne hareket. ABANT GÖLÜ etrafında tur atıldıktan sonra verilecek serbest zaman’da fayton veya ata binme imkanı. Serbest zaman sonrasında otobüsümüzle buluşarak MAŞUKİYE’ye hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrasında doğanın bir çığ taneciğine dönüşüp, mor salkımlı sokaklarında huzur bulacağınız MAŞUKİYE’ye varış. Doğa ile iç içe yapacak olduğumuz yürüyüşümüz sırasında KARTEPE’nin eteklerinde, şırıl şırıl akan serin suların kıyısında MAŞUKİYE’nin doğal güzellikleri ile tanışma fırsatını yakalayacaksını, sonrasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen SAPANCA GÖLÜ’ne gidiyoruz. Kaynağını dağlardan ve derbent deresinden alan bu bakir yeri panoramik olarak fotoğraflayıp sonrasında İSTANBUL’a otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN: İSTANBUL – ADALAR - HEYBELİ ADA – BÜYÜK ADA – İSMET İNÖNÜ MÜZESİ – AYA YORGİ KİLİSESİ.

Otel’de alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası ADALAR gezimize başlıyoruz. Otobüsümüzle Bostancı iskelesine hareket ediyoruz. İskele’de ADA vapuruna binerek HEYBELİADA’ya hareket ediyoruz. ADA’ya varışımız sonrasında yürüyerek ada sokakları, (dıştan) Aya Nikola Kilisesi, görüldükten sonra İSMET İNÖNÜ MÜZESİ gezisi. Kısa bir serbest zaman sonrasında tekrar vapura binerek 15 dakikalık yolculuk sonrasında BÜYÜKADA’ya varıyoruz. Adanın keyfini çıkarmak isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ada’yı çepeçevre dolaşmak için fayton gezisine çıkabilirler. Bu gezintide adanın muhteşem doğasını adanın en yüksek noktasında yer alan AYA YORGİ KİLİSEsinden tüm Adaları ve İstanbul’u birçok dizilere mekan olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz. Sonrasında belirlenen saatte limanda buluşup Ada vapuruyla Bostancı iskelesine hareket ediyoruz. İskelede bizi bekleyen otobüsümüzle buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.            

 

4.GÜN: TEMA – ORTAKÖY – PİERRE LOTİ – EYÜP SULTAN – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – GALATA KULESİ.

Otel’de alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası İSTANBUL gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Otağıtepe’de bulunan TEMA Vehbi Koç Parkından Yedi tepe üzerine kurulmuş Şehr-i İstanbulun muhteşem manzarısını seyrediyoruz ve fotoğraflıyoruz. Ardından ORTAKÖY’e varış. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında PİERRE LOTİ tepesine hareket ediyoruz. PİERRE LOTİ tepesinde çayımızı kahvemizi yudumlayarak tarihi yarım adayı izliyor ve fotoğraflıyoruz, sonrasında aşağı noktada yer alan EYÜP SULTAN HAZRETLERİ türbesi ve camii ziyareti. Ardından TAKSİM’e çıkarak İSTİKLAL CADDESİ yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz boyunca Çiçek Pasajı, Nevizade, Fransız Sokağı (Cezayir Sokağı),, Tünel Meydanını gördükten sonra gezimizi GALATA KULESİ ile bitiriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.  

 

5.GÜN: SARAYBURNU-TOPKAPI SARAYI-SULTANAHMET CAMİ-AYASOFYA CAMİ & MÜZESİ-YEREBATAN SARNICI-EMİNÖNÜ.

Otel’de alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası tarihi yarımada SARAYBURNU’na hareket ediyoruz. İlk olarak gezimize Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütunu geziyoruz. Oradan Osmanlı’nın 400 yıla yakın idare merkezi olmuş olan TOPKAPI SARAYI’na geçiyoruz. Saray içerisinde bulunan Aya İrini, Bab-ı Selam, Matbah-ı Amire (Saray Mutfakları), Divan, Dış Hazine Dairesi, Bab-ı Saate, Arz Odası, İç Hazine Dairesi, Kaşıkçı Elması, Kutsal Emanetler, Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü, gezileri sonrası Meşhur Sultan Ahmet Köftecisinde öğle yemeği molası. Yemek sonrasında SULTAN AHMET CAMİİ ziyareti sonrasında, AYASOFTA CAMİİ MÜZESİNE geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra akustik ortamı ve mimarisiyle dikkat çeken YERE BATAN SARNICI gezisi. Sonrasında EMİNÖNÜ’ne hareket. (Extra) Orada bizi bekleyen teknemizle Boğaz turuna çıkıyoruz. Boğaz turu sonrası otelimize dönüş. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.         

 

6.GÜN: POLONEZKÖY – ŞİLE – AĞVA – ŞİLE KALESİ & LİMANI – ŞİLE FENERİ – GÖKSÜ – YEŞİLÇAY.

Otel’de alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve İstanbul’da korunmuş özel doğa alanlarından bir tanesi olan POLONEZKÖY’e hareket ediyoruz. POLONEZKÖY’ün güzel doğasında yapıp, köydeki doğal ürünlerden tadabilirsiniz. Daha sonra tarihi M.Ö. 12.000 – 6.000’li yıllara dayanan ŞİLE’ye hareket ediyoruz. Orada bulunan ŞİLE KALESİ ve LİMANI gördükten sonra dünyanın ikinci büyük feneri olan ŞİLE FENERİNİ ziyaret ediyoruz. Daha sonra GÖKSÜ ve YEŞİLÇAY arasındaki deltaya alüvyonlar üzerine kurulmuş, eski zamanlarda Venedik ve Cenevizlilerin yerleşim bölgesi olan 2.5 km’lik kumsala sahip, Latince’de iki nehir arası köy anlamına gelen AĞVA’YA hareket ediyoruz. Yemyeşil doğası ve Karadenizin masmavi suları ile kaplı Ağva’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Göksü nehri üzerinde tekne turu yapabilir ve şile bezi alışverişi yapabilirler. Filmlere ve dizilere konu olmuş mekanları gördükten sonra gezimizi sonlandırıp GAZİANTEP’e doğru dönüş yolculuğuna geçiyoruz.      

 

7.GÜN: GAZİANTEP.

GAZİANTEP’E varış ve bir sonraki BUHARA TURİZM gezilerinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

:

Nakit

KK Tek Ödeme

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

1.575 TL

1.595 TL

1.650 TL

1.700 TL

6–12 Yaş (aile ile aynı odada)

:

1.200 TL

1.220 TL

1.275 TL

1.325 TL

2–5 Yaş (koltuk ücreti)

:

500 TL

510 TL

525 TL

550 TL

Tek Kişilik Oda Farkı

:

450 TL

460 TL

475 TL

500 TL

 

          ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

          Mercedes Travego veya Tourısmo Otobüsler ile ulaşım.

          4 Gece İstanbul’da 4* Otel’de Konaklama 

          Toplam 5 Sabah Kahvaltısı 4 Akşam Yemeği

          1. Gün Bolu’da Sabah Kahvaltısı

          Otellerde alınacak 4 Sabah Kahvaltısı

          Otellerde alınacak 4 Akşam Yemeği

          Programda belirtilen tüm çevre gezileri

          Seyahat Sigortası

          Yolculuk sırasında ikramlar

          Profesyonel Rehberlik hizmeti

          Adalara gidiş – dönüş feribot ücreti.

          Milli parklar giriş ücretleri.

          ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

          Öğle Yemekleri

          Müze & Ören yeri giriş ücretleri.

          Boğaz turu.


 NOTLAR

         ► 00-05 yaş arası çocuklara otobüste koltuk ve otelde yatak verilmemektedir.

         ► Otobüsteki yerler için kayıt sırasında koltuk numarası verilecektir.

         ► Ödeme alınmadan yapılan rezervasyonlarda opsiyon süresi 3 gündür.

         ► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya Buhara turizm      

             banka  Hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

         ► Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 15 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

         ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

         ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

          Buhara turizm, geziye katılan kişi sayısına bağlı olarak araç tiplerinde değişiklik yapabilir.

        Buhara turizm/rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

           DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.