+90 (342) 323 70 75 info@buharaturizm.com.tr

10) KISA DOĞU KARADENİZ & YAYLALARI 5 GÜN - 3 GECE

SON 3 KOLTUK
Kişi Başı 950TL

10) KISA DOĞU KARADENİZ & YAYLALARI 5 GÜN - 3 GECE

2020-09-01 - 2020-09-06


DOĞU KARADENİZ & YAYLALARI TURU

TUR                           : DOĞU KARADENİZ & YAYLALARI.

TUR TARİHİ              : 01.09.2020 ÇIKIŞ

TUR HAREKET YERİ : GAZİANTEP BUHARA TURİZM ÖNÜ.

HAREKET SAATİ       : 19:00

KONAKLAMA            : YARIM PANSİYON

GECELEME                : 5 GÜN - 3 GECE

GEZİLECEK YERLER  :  AMASYA - SAMSUN - FATSA - ÜNYE - ORDU -GİRESUN - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA –  SÜRMENE - OF - ÇAYKARA - UZUNGÖL YAYLASI - SULTAN MURAT YAYLASI - RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - POLAVİT ŞELALESİ - ZİLKALE - HOPA - BORKÇA - KARAGÖL - ARTVİN - LİVANE KALESİ -  ERZURUM. 

KARADENİZ NEDEN BUHARA TURİZM İLE GEZİLİR ?  

            ÇOK İYİ BİLİYORUZ’Kİ KARADENİZ’E ÖMRÜNÜZ BOYUNCA BİR YADA İKİ KEZ GELİYORSUNUZ VE BUNA DEĞMESİNİ İSTİYORSUNUZ. SİZİN’DE ŞUNU BİLMENİZİ İSTİYORUZ Kİ; BİZİMLE HER GİDENİN MEMNUN AYRILIP, DAHA ÇOK İNSANI YAYLA TURU İÇİN ÖZENDİRMESİNİ İSTİYORUZ. BU YÜZDEN BİZ SİZE EN İYİSİNİ SUNABİLMEK İÇİN CANLA BAŞLA GAYRET EDİYORUZ. EN ÖNEMLİSİ BU TURDA DENEYİM EDİNECEKSİNİZ. YAYLA YAŞANTISINA, YAYLA KÜLTÜRÜNE VE FOLKLORUNA ÇOK YAKINDAN TANIK OLACAKSINIZ. YAYLALARDA İNSANLARLA SOHBET ETME FIRSATINIZ OLACAK, HORONA KATILIP TULUMUN EZGİSİ İLE COŞACAKSINIZ, YÖRESEL YEMEKLERİ TADACAKSINIZ, EN GÜZEL TATİL FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKECEKSİNİZ, KARADENİZ’İN DOĞASINI TANIYACAKSINIZ… FOLKLORU, MÜZİĞİ, MUTFAĞI ve YAŞAM TARZI SADECE TANIMANIZI DEĞİL SİZİ BU YAŞAMIN İÇİNE SOKUP BİREBİR ETKİLEŞİM İÇİNDE OLMANIZI İSTİYORUZ. DİĞER TURLARDAN FARKLI OLARAK YENİ DENEYİMLERLE EVİNİZE DÖNMENİZİ İSTİYORUZ…

DOĞU KARADENİZ & YAYLALARI TURU

 

‘’Dağları , Gölleri , Yayla Kültürü ve Mutfağı ile Karadeniz’’

  

1.GÜN:  GAZİANTEP ÇIKIŞ – GECE YOLCULUĞU

Akşam saat: 22:00’da Buhara Turizm önünden hareket ile ikramlar eşliğinde Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz.

 

2.GÜN:  AMASYA – SAMSUN - ORDU

Sabah saatlerinde yüzyıllardır süre gelen ve ölümsüz aşkın sembolü Ferhat ile Şirin’in aşkını anlatan su kanalları eşliğinde Amasya’ya varıyoruz. Amasya’da vereceğimiz kahvaltının ardından, 8.000 yıllık geçmişe sahip Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız, Gök MedreseTorumtay Türbesi (Panoramik Tur) sonrasında Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesi’ni geziyor, Şehzadeler Parkı, Yalıboyu Evleri’ni fotoğraflıyor, Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varışımızın ardından, Onur Anıtı, Bandırma Vapurunu gezip, Terme ve Çarşamba üzerinden Ünye’ye giriş yaparak muhteşem sahiller eşliğinde Türkiye’nin en uzun tünellerinden olan Nefise Akçelik Tüneli eşliğinde, Ordu’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN: ORDU BOZTEPE –  GİRESUN KALESİ – TRABZON –  ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – UUZUNGÖL   

Kahvaltının ardından  Ordu’yu ve Karadeniz’i izleyeceğimiz, 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ ye teleferik ile çıkıyor, muhteşem manzaraya tanıklık ediyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra, ‘’Kirazın Dünyaya Yayıldığı Şehirdir’’ Giresun diyor, Giresun Kalesini ve Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olma özelliğine sahip Giresun Adasını panoramik olarak görüyoruz ve 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’a hareket ediyoruz. Görele ve Vakfıkebir üzerinden Trabzon’a varıyoruz.Trabzon’da 257 yıl Kommenos Devleti’ne ev sahipliği yapmış, “Kutsal Bilgelik” anlamındaki Ayasofya’yı geziyoruz. Duvarlarda resmedilen freskleri rehberimizden dinledikten sonra, el sanatlarından Kazaziye, Telkâri ve Trabzon Hasır işçiliğini göreceğimiz dükkân gezisini tamamlıyor, 390 rakımlı Soğuksu Mevkiine çıkıyoruz. 1890 yıllarda Banker Kabayanidis’in Barok Mimaride yaptırdığı ve Ata’mızın üç kez ziyaret ettiği Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Rehberimizin köşk anlatımı  sonrasında Soğanlı dağlarından doğan ve Of ilçesinde Karadeniz ile buluşan Solaklı deresi eşliğinde Tabiat Koruma Alanı ilan edilen 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük göllerinden bir tanesi olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman esnasında göl etrafından yürüyüş yapabilir, seyir terasından Uzungöl’ü seyredebilir veya yayla yaşamını anlatan Dursun Ali İnan Müzesini gezebilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


4.GÜN: RİZE BEZ ATÖLYESİ v FIRTINA VADİSİ v  ZİL KALE – AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alıyor, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi izleyerek 300 yıl öncesine dayanan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyeye uğruyoruz. Yöresel dokuma tezgâhlarında Rize Bezinin “Feritiko” hikâyesini görevlilerden dinliyor, Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyor, yeşilin birçok tonunu göreceğimiz, endemik bitki türleri bakımından zengin Fırtına Vadisindeki Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize ile Çat Vadisi ve Kaçkar Dağlarının eteklerindeki yaylaları görmeye gidiyoruz. 19. yy. sonlarında Laz Mimarlarca yöreye uygun inşa edilen Makrevis Köyü Konakları ile Çinçiva’nın her iki yakasını bağlayan kemer köprüyü görüyor, vadi içerisinde Şimşir Ağaçları hakkındaki bilgileri alıyor, gezimize Ortaçağ’da inşa edilmiş Zil Kale ile devam ediyoruz. Vadi tabanından 100 metre yüksekliğinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kaleyi rehberimiz eşliğinde geziyor, vadi içerisindeki yolculuğumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN: AYDER YAYLASI v ÇORUH NEHRİ v BORÇKA KARAGÖL v ARTVİN v ERZURUM

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, “Bulut ve Sis Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen, 1400 rakımda sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış Ayder Yaylasında, Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor, eski yayla evlerinin arasındaki yürüyüşümüzün sonunda közde pişirilen Türk Kahvelerimizi alıyor, çam ormanları arasında Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını izliyoruz. Ayder Yaylasında belirlenen saatte aracımız ile buluşuyor, Karadeniz’in sahil kasabaları gezimize Çoruh nehri kenarında kurulu Artvin’in ilçesi Borçka ile devam ediyoruz. Bizleri bekleyen dolmuşlarımıza biniyor, ladin ağaçları ve Mayasur, Bandaranala Şelalelerinin güzel görüntüleri eşliğinde, Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı 1550 rakımlı Borçka Karagöl’e varıyoruz. Kraskur Deresinin önünün heyelan sonucu kapanmasıyla oluşmuş ve çam ağaçlarının göle yansıyla tam bir doğa harikası olan Karagöl’de, göl etrafındaki patikada yürüyüş yapabilir veya kayık ile göl sefası yapabilirsiniz. Karagöl’den ayrılıyor, Türkiye’nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından M.Ö. 4. yüzyılda kurulan Artvin’de; Livane Kalesi ve Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 metre yüksekliğiyle Dünya’nın en büyük Atatürk Heykeli eşliğinde Doğu Anadolu’nun en yüksek şehri ünvanlı Erzurum’a varıyoruz. Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami ve Taşhan Gezilerimizin sonrasında akşam yemeğimizi Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması olarak alıyor Gaziantep’e hareket ediyoruz.

 

       

 

:

Nakit

KK Tek Ödeme

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

950 TL

975 TL

1.025 TL

1.100 TL

6–12 Yaş (aile ile aynı odada)

:

750 TL

765 TL

815 TL

885 TL

Tek Kişilik Oda Farkı

:

275 TL

285 TL

325 TL

375 TL


          ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

        Mercedes Travego veya Tourısmo Otobüsler ile ulaşım.

        3 Gece Bölge Otellerinde Konaklama.

        1 Gece Ordu, 1 Gece Uzungöl, 1 Gece Ayder.

        Toplam 4 Sabah Kahvaltısı  3 Akşam Yemeği.

        1. Gün Amasya’da Sabah Kahvaltısı.

        Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı.

        Otellerde alınacak 3 Akşam Yemeği.

        Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

        Seyahat Sigortası.

        Profesyonel Rehberlik hizmeti.

        Milli Parklar Giriş Ücretleri.

  

        ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

        Öğle Yemekleri

        Müze & Ören yeri giriş ücretleri.

        Borkça Karagöl MinibüÜcreti.

        Zilkale Minibüs Ücreti.

        Son Gün Erzurumdaki Akşam Yemeği.


        NOTLAR

       ► 00-05 yaş arası çocuklara otobüste koltuk ve otelde yatak verilmemektedir.

       ► Otobüsteki yerler için kayıt sırasında koltuk numarası verilecektir.

       ► Ödeme alınmadan yapılan rezervasyonlarda opsiyon süresi 3 gündür.

    ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

        ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


NOTLAR

 OTOBÜSTEKİ YERLER İÇİN KAYIT SIRASINDA KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

 REZERVASYON İÇİN KİŞİ BAŞI 550 TL ÖN ÖDEMENİN ACENTAMIZA YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

 KALAN BAKİYENİN HAREKET TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE ÖDENMESİ GEREKMEKTEDİR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜS’TE KOLTUK, OTEL’DE YATAK VERİLMEMEKTEDİR ve YEMEK’LERDE SERVİS AÇILMAMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARDAN SADECE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ÜCRETİ ALINMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK İSTENİRSE KOLTUK ÜCRETİ : 500 TL

REZERVASYON SÜRESİ

ÖDEME ALINMADAN YAPILAN REZERVASYONLARDA OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR.

TURUMUZA KATILIRKEN : Karadeniz bölgesi sürekli yağış olan bölgelerden birisi olduğu için yanınıza Şemsiye, Yağmurluk, Hırka, Kazak almayı unutmayınız. Ayrıca rahat yürüyüş için spor ayakkabınızı, terliğinizi veya sandaletinizi, rahat kıyafetlerinizi, otobüste gece yolculuğu yapacağımız için otobüste kullanmak üzere küçük seyahat yastığınızı ve Karadeniz´deki anılarınızı devamlı hatırlamak için Fotoğraf makinenizi ve yedek hafıza kartı veya filmlerinizi ve yedek batarya ve pillerinizi yanınıza almayı unutmayınız.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.


Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.


*** Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.


*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama extra bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.


***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.


***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.